Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Výborně! Dobeš zavřel bránu a Polančané vezou tři body z Napajedel

21.05.2022 | Jan Tajzler

Pokud si vzpomínají čtenáři našeho webu na slova polanského kapitána Filipa Mačka, kdy sliboval, že za Polanku budou bojovat, pak jeho slova byla doslova naplněna na hřišti v Napajedlích. A-tým necestoval na půdu soupeře zrovna v ideálním složení, ze základní sestavy chyběl obránce Zbranek, na střídačce měl trenér Kučerňák pouze dorostence Kováře a Nováka, ale právě mladičký Kovář předvedl skvělý výkon, když zastoupil zraněného Štrbíka, pro nějž utkání skončilo už v 36. minutě. Nakonec se do dresu oblékl i sám hlavní trenér. Polančané nebyli lepším týmem, ale srdnatý výkon podpořený organizovanou obranou v čele s Ondřejem Adámkem a brankářem Janem Dobešem přinesl Valašské Polance potřebné tři body. 

23. kolo | sobota 21.05.2022, 16:30 | Napajedla
 

TJ FS Napajedla - TJ Sokol Valašská Polanka

0:1

0:1

Branky: Tomšů. 

Žluté karty: Němec, Holomek – Maček Filip, Tomšů, Adámek Stanislav, Novák, Kučerňák). 

Rozhodčí: Zpěvák – Kotačka, Schnürmacher. 

Diváci: 230

TJ FS Napajedla: Balážik – Laciga, Koutník, Němec, Foral, Dvořáček, Holomek, Sedláček, Škarek, Huťka, Holomek. (56. Kolenič, 82. Brauner).

TJ Sokol Valašská Polanka: Dobeš – Baran, Maček Filip, Adámek Ondřej, Tomšů, Punčochář, Kovalčík, Ondra, Adámek Stanislav, Štrbík, Filák. (36. Kovář, 78. Novák, 88. Kučerňák).

Komentář
 
 
 

Úvod utkání nepřinesl příliš atraktivní podívanou, více ze hry však měl domácí tým, který ve 3. minutě zahrozil Huťkou, ale jeho ránu z úhlu Dobeš pokryl. Napajedla nepouštěla Valachy na svou obrannou polovinu, ale ve 12. minutě se stala výjimka a jak se i ukázalo, pro osud utkání byla rozhodující. Štrbík založil kombinaci a přes Filipa Mačka se míč dostal na nohu Janovi Tomšů, jenž zamířil zcela přesně a z hranice dvaceti metrů vymetl pravý růžek domácí svatyně. Napajedla následně rozpoutala před polanskou brankou peklo. Slibnou ránu z úctyhodné vzdálenosti vyslal Sedláček, Dobeš ovšem jeho prudký pokus vytáhl. Polančané měli i potřebné štěstí, když Holomek v jasné pozici trefil tyč. Pro hosty bylo určitě důležité ustát první půli bez inkasované branky. 


Domácí nastoupili na hosty po výměně stran znovu aktivně. Již ve 48. minutě mohl v samostatném úniku vyrovnat Koutník, ale Dobeš jej dokázal vychytat. Holomek měl další střeleckou pozici v 56. minutě, polanský brankář byl však znovu na správném místě. Napajedla pochopitelně musela otevřít hru a hosté se snažili hrozit z rychlých brejků. Jeden takový předvedl v 59. minutě Baran, když vyzval ke skórování dorostence Kováře, jeho střela měla potřebnou přesnost, brankář Balážik však odmítl, aby se polanský mladíček stal hrdinou svého týmu. Napajedla ovšem projevila velkou touhu vyrovnat, polanská obrana musela být v permanentní pohotovosti. V 63. minutě Valachy znovu podržel Dobeš, když zlikvidoval jasnou šanci z kopačky Dvořáčka. Dvořáček se postavil i k trestnému kopu v 72. minutě, ale Dobeš držel. Valaši pak znovu předvedli brejkovou situaci, znovu u toho byl Baran, ale ani napodruhé mu to nevyšlo. Mrzet jej to však nemuselo, Valašská Polanka vydolovala na půdě soupeře potřebné tři body.  

Aktuální utkání
Muži A | sobota 28.10.2023, 14:00
13. kolo
2:2
Valašské Příkazy - Valašská Polanka
 
Muži A | sobota 23.03.2024, 15:00
14. kolo
VS.
Juřinka - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS